ul. Połczyńska 94, Warszawa Pon-Pt. 10:00-18:00 | Sob. 10:00-14:00

Cyklinowanie parkietów

Cyklinowanie parkietu często wykonuje się przy renowacjach, kiedy chcemy odnowić, odświeżyć naszą drewnianą podłogę.

W zależności od stopnia zniszczenia parkietu, cyklinujemy odpowiednią ilość razy. Zazwyczaj na 3 cyklinowaniach kończymy pracę. Każde cyklinowanie odbywa się za pomocą papieru ściernego o różnej gradacji, od najgrubszego do najcieńszego. W trudno dostępnych miejscach (np. pod kaloryferami, pod skosami) używamy małych cykliniarek brzegowych, dzięki czemu, łatwo dochodzimy do miejsc niedostępnych dla dużej maszyny, ważącej powyżej 70 kg.

Gdy parkiet jest już wycyklinowany, musimy go oczyścić z pyłu – wtedy nadaje się do kolejnej części prac parkieciarskich. Pamiętajmy, iż cyklinowanie bezpyłowe redukuje w znacznej mierze wióry po cyklinowaniu oraz grubszy pył – nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować iż cyklinowanie bezpyłowe całkowicie zredukuje efekt uboczny cyklinowania, jakim jest bardzo drobny pył osadzający się na wycyklinowanym drewnie.

Przy typowej renowacji parkietu (stare parkiety) kolejnym etapem jest uzupełnianie ubytków, szpachlowanie szczelin szpachlą, która jest mieszanką pyłu uzyskanego z 2go lub 3go cyklinowania (wtedy pył jest najdrobniejszy) ze spoiwem na bazie wody.

Proces ten wymaga wykorzystania specjalistycznych urządzeń i narzędzi, które fizyczne zedrą pierwszą, zniszczoną warstwę parkietu. Dlatego też klepki parkietu nie mogą być zbyt cienkie, ponieważ przy cyklinowaniu mogłyby ulec zniszczeniu, a parkiet trzeba był kłaść jeszcze raz.

Masz pytania? Zadzwoń: 605 400 707
Wyślij wiadomość