ul. Połczyńska 94, Warszawa Pon-Pt. 10:00-18:00 | Sob. 10:00-14:00

Olejowanie i woskowanie podłóg

Olejowanie i woskowanie podłóg drewnianych należy do najstarszych metod zabezpieczenia drewna. Obecnie mimo powszechnie stosowanej metody lakierowania posadzek, jednak ta najstarsza jaką jest olejowanie i woskowanie stanowi nowoczesną alternatywę. Powierzchnia drewna nasycona olejem podkreśla jego piękną kolorystykę oraz naturalną strukturę tym bardziej w przypadku podłóg szczotkowanych.

Niewątpliwie ogromnym atutem olejowanej posadzki drewnianej jest możliwość jej samodzielnej naprawy zarówno w całości jak i punktowo. Zdecydowanie mniejsza elektrostatyczność stanowi tu przewagę nad powierzchnią polakierowaną – nie zatrzymuje kurzu i jest przyjemniejsza w dotyku. Powłoka olejowa jest antypoślizgowa, a drobne zarysowania są mniej widoczne.

Posadzka olejowana wymaga jednak bardziej starannej pielęgnacji i utrzymania w czystości niż posadzka lakierowana. Częstotliwość konserwacji wynika z intensywności eksploatacji posadzki. W lokalach użyteczności publicznej zabiegi takie wykonuje się co 2 – 3 miesiące, natomiast w przypadku pomieszczeń domowych o przeciętnych warunkach użytkowania – jeden raz w roku. Do wykonania zabiegu konserwacji i pielęgnacji służą specjalne preparaty : do powłoki olejowej – olej renowacyjny, a do powłoki woskowanej – emulsje wosków naturalnych lub syntetycznych.

Troskliwe pielęgnowanie posadzki olejowanej oraz stosowanie wymaganych zabiegów konserwujących spowoduje, iż będziemy się cieszyć piękną podłogą przez długie lata.

Masz pytania? Zadzwoń: 605 400 707
Wyślij wiadomość