ul. Połczyńska 94, Warszawa Pon-Pt. 10:00-18:00 | Sob. 10:00-14:00

Lakierowanie podłóg

Lakierowanie jest najpopularniejszą obecnie techniką zabezpieczenia podłogi drewnianej przed czynnikami zewnętrznymi. Otrzymana w ten sposób powłoka ma na celu zabezpieczenie drewna przed uszkodzeniami mechanicznymi i nadanie powierzchni estetycznego wyglądu.

Przy właściwej pielęgnacji i użytkowaniu takiej powierzchni, podłoga będzie służyła przez wiele lat nie wymagając przy tym napraw oraz innych dodatkowych zabiegów konserwujących. Decydującym czynnikiem o końcowym rezultacie lakierowania jest właściwe przygotowanie pomieszczenia, staranne i precyzyjne przeprowadzenie prac lakierniczych oraz dobór właściwego rodzaju lakieru i narzędzi malarskich.

Z uwagi na różnego rodzaju lakiery, konieczne jest określenie stopnia intensywności i sposobu eksploatacji parkietu. W naszej ofercie znajdziemy wiele profesjonalnych produktów gwarantujących uzyskanie najwyższych parametrów użytkowych i estetycznych w zależności od oczekiwań Klienta.

Proces lakierowania odbywa się etapami.

W pierwszej kolejności nakładamy lakier podkładowy lub specjalny żel, którego rolą jest przede wszystkim przygotowanie powierzchni wyszlifowanego elementu do późniejszego nałożenia lakieru wykończeniowego. Używając różnych rodzajów lakieru możemy uzyskać ciekawe efekty wizualne (uwypuklenie struktury drewna, uzyskanie ciemniejszego lub jaśniejszego odcienia, itd.). Po wyschnięciu podkładu nakładamy dwie, trzy warstwy właściwego lakieru nawierzchniowego przy zachowaniu odpowiedniej przerwy czasowej zalecanej przez producenta.

Bardzo ważnym jest, aby w pierwszych tygodniach po zakończeniu prac lakierniczych, podłogi drewnianej nie przykrywać dywanami, a w trakcie późniejszego użytkowania myć i pielęgnować ją za pomocą preparatów dedykowanych przez producentów. Dzięki utrzymaniu takich podstawowych zasad właściwie zamontowana, polakierowana i użytkowana podłoga będzie służyć przez długie lata zachowując estetyczny wygląd.

Masz pytania? Zadzwoń: 605 400 707
Wyślij wiadomość