ul. Połczyńska 94, Warszawa Pon-Pt. 10:00-18:00 | Sob. 10:00-14:00

Układanie parkietu, montaż podłóg

Zakup podłogi z montażem w naszej firmie wiąże się z konkretnymi zadaniami naszych wykwalifikowanych specjalistów. Nasze długoletnie doświadczenie nieustannie utwierdza nas w przekonaniu, że właściwe układanie podłogi czy parkietów wymaga ogromnej dyscypliny, dokładności, zestawu konkretnych umiejętności oraz użycia specjalistycznego sprzętu. Dlatego nigdy nie spoczywamy na laurach i cały czas uczymy się jak jeszcze bardziej usprawnić proces montażu podłogi, a także układanie parkietu by mogli się Państwo cieszyć pięknymi parkietami przed długie lata. Proces montażu podzieliliśmy na kilka etapów: sprawdzanie i testowanie podkładu, jego przygotowanie oraz utwardzanie i finalnie na samo układanie. Ponadto zapewniamy, że cena naszych usług jest niezwykle konkurencyjna. Siedziba naszej firmie znajduje się w mieście Warszawa.

 

Etap I. Sprawdzenie solidności i stabilności podkładu

 

 

  • Wytrzymałość podkładu – wynik badania na ścinanie podkładu mierzonego przyrządem PressoMess, pozwala nam określić właściwy dobór materiałów chemicznych do rodzaju układanej posadzki. Wytrzymałość na ścinanie wyrażana jest N/mm2.
  • Twardość podkładu – orientacyjne badanie twardości powierzchniowej wykonujemy głównie przy użyciu rysika Ri-Ri lub bardziej tradycyjna ocena polegająca na uderzeniu podkładu młotkiem o masie około 0,5 kg.
  • Wilgotność podkładu – do wykonania tych pomiarów wykorzystujemy głównie metodę karbidową za pomocą aparatu CM oraz metodę elektryczną przy użyciu aparatu Gann HB 30. Przy pomiarach CM, wilgotność podkładów cementowych powinna wynosić  ≤ 1,8% dla podkładów z ogrzewaniem ≤ 1,5%, a podkładów anhydrytowych – odpowiednio  ≤ 0,5% i ≤ 0,3%.
  • Badanie równości powierzchni podkładu – przeprowadzamy za pomocy łaty pomiarowej oraz klina z podziałką milimetrową wkładanego pod łatę w miejscach powstałych prześwitów oraz niwelatora laserowego.

 

Etap II. Przygotowanie podkładu

Gdy już znamy wady podkładu, możemy przystąpić do jego naprawy oraz wzmocnienia. Jeżeli występują na nim pęknięcia, to przywracamy mu monolityczność, czyli zszywamy rysy specjalnymi klamrami i zalewamy je żywicą epoksydową. Podłogi są następnie szlifowane. Do polerki wykorzystujemy specjalne tarcze z diamentami, które pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni. Następnie przychodzi pora na kolejny etap, czyli na usuwanie mleczka cementowego, usunięcie wszelkiego brudu oraz nieczystości. Ich obecność jest bardzo niepożądana, bo znacznie zmniejszają przyczepność oraz penetrację preparatów gruntujących oraz kleju.

 

Etap III. Gruntowanie

 

Kolejny krok to gruntowanie. Celem tego zabiegu jest dokładne połączenie kleju z podkładem. Aby usprawnić układanie parkietu, lepiej oprzeć się na produktach systemowych, czyli na zestawach kleju oraz gruntu od tej samej marki. Wtedy można mieć pewność, że będą dobrze ze sobą współgrać, a efekt finalny będzie taki, jakiego oczekiwano. Gdy są to preparaty dwóch różnych firm niestety nigdy nie wiadomo, jak będą na siebie reagować. Dlatego nasi fachowcy zawsze wybierają pierwsze rozwiązanie, które znacznie zwiększa gwarancję sukcesu.

 

Etap IV. Układanie parkietu

Na koniec przychodzi czas na odpowiednie układanie podłogi czy parkietu. Dbamy o to, by każdy element – każda listwa czy deska – był dokładnie pokryty klejem w minimum 60%. Dzięki temu wykonane przez nas podłogi z montażem są stabilne, wzmocnione oraz eleganckie. Zawsze zostawiamy też kilka – kilkanaście milimetrów na szczelinę dylatacyjną. Podłoga zawsze pracuje, drewno nieco się rozszerza lub ściska. Te wszystkie elementy i etapy składają się na finalną cenę za usługę naszego sklepu we Warszawie.

Masz pytania? Zadzwoń: 605 400 707
Wyślij wiadomość