ul. Połczyńska 94, Warszawa Pon-Pt. 10:00-18:00 | Sob. 10:00-14:00

Czy renowacja podłóg jest konieczna?

Parkiet jest trwałym i solidnym sposobem na wykończenie podłogi, a jego zaletą jest to, że można go odnawiać. Dzięki temu parkiet po latach może wyglądać tak, jakby dopiero co został położony na podłodze. Renowacja parkietu jest procesem polegającym na starciu jego wierzchniej warstwy i powtórnym pomalowaniu lakierem.

Jak przeprowadza się renowację parkietu?

Takie usługi świadczą między innymi profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą parkietów i usługami parkieciarskimi. W ofercie usług firma ta posiada renowację parkietu. Taka renowacja nosi nazwę cyklinowania.

Jak wygląda cyklinowanie i czy zawsze taką usługę można przeprowadzić?

Renowacja podłogi parkietowej opiera się przede wszystkim na procesie cyklinowania. Drewno z biegiem lat może być porysowane i ulec zmatowieniu. Blask i dawny wygląd parkietowi nadamy dzięki cyklinowaniu. Polega ono na szlifowaniu parkietu, dzięki czemu staje się on ponownie równy. Wszelkie drobne i większe zniszczenia zostają dzięki precyzyjnemu szlifowaniu usunięte. Parkiet nie jest ścierany na dużą głębokość. Musi ona zostać bezpiecznie dobrana do grubości klepek, z jakich wykonany jest parkiet. Fachowiec powinien ocenić, czy w ogóle parkiet, jaki położony jest w domu klienta, nadaje się do cyklinowania.

Masz pytania? Zadzwoń: 605 400 707
Wyślij wiadomość