ul. Połczyńska 94, Warszawa Pon-Pt. 10:00-18:00 | Sob. 10:00-14:00

Jakie są typy podłóg drewnianych (parkietów drewnianych) Chapel Parket?

Drewniane podłogi Chapel Parket odzwierciedlają bogactwo będące efektem wielowiekowego działania natury. Te działania to jedynie część procesu prowadzącego do powstania nieregularnych struktur i kolorów – charakterystycznych cech desek podłogowych Chapel Parket.

Chapel Parket Origineel to deski podłogowe poddane specjalnemu procesowi starzenia, które dodają każdemu wnętrzu głębi. Seria, która cieszy największą popularnością między innymi dzięki precyzyjnemu heblowaniu powierzchni desek podłogowych.

Chapel Basilica Origineel – siła tej kolekcji sprawi, iż stare wnętrze nabierze dawnej świetności, a w nowocześnie zaprojektowanym pomieszczeniu zapanuje niepowtarzalny klimat. Brak mikrofazy powoduje praktycznie niewidoczne połączenia krawędzi desek podłogowych, czy też parkietu (typowej dla Chapel Basilica) podłoga wygląda tak, jakby została wykonana z dużego kawałka drewna.

Chapel Cathedral Origineel – dzięki kolekcji Cathedral, cofniecie się Państwo w czasie o kilka wieków, gdyż każda deska snuje swoją opowieść. To podłogi drewniane, które wyróżniają się estetyką – są poddane bardzo zaawansowanym procesom postarzenia. Nie sposób przejść obojętnie obok tych inspirowanych ogromnymi katedrami i zamkami Europy dębowych posadzek. W kolekcji tej główną rolę grają wspólnie jedyny w swoim rodzaju kolorystyczny efekt płomienia na surowych deskach podłogowych oraz ręcznie wykonane fazowanie. Każdy element jest strugany ręcznie, dzięki czemu można stworzyć efekt surowej powierzchni. Dodatkowy efekt kolorystyczny uzyskuje się dzięki unikalnym procesom patynowania drewna oraz pokrycia desek olejem.

Chapel Minster – Middle Age Floors – podłogi Middle Age charakteryzuje ich postarzany żywiołami wygląd. Unikalny kolor oraz podkreśloną naturalną fakturę drewna zawdzięczamy intensywnemu procesowi koloryzacji obejmującego nie mniej niż 17 różnych czynności, głównie przeprowadzanych ręcznie. W ten sposób otrzymuje się podłogę o wyraźnej strukturze; naprawdę wyjątkowy produkt. Seria jest dostępna w 11 wybarwieniach dostępna również w postaci jodełki francuskiej, węgierskiej bądź klasycznej.

Chapel Hermitage Origineel – charakterystyczne poprzeczne nacięcia desek wykonane z mikrofazą sprawiają, iż posadzki drewniane z kolekcji Hermitage nabierają starego dostojnego wyglądu. Rezultat ten uzyskuje się także dzięki temu, że drewno dębowe z tej serii posiada nieprecyzyjną i nieregularną strukturę. Efekt finalny nadaje wnętrzu ogromnej energii i charakteru .

Chapel Convent Origineel – to kolekcja, która najlepiej oddaje naszą ideę tworzenia podłóg z własną historią. Fuzja kolekcji postarzanych podłóg drewnianych Cathedral z surowością serii Hermitage przywodzi na myśl moment wkraczania do odległej, nieco zapomnianej, kaplicy lub proces zdobywania XV-wiecznych wież kościelnych. Wyjątkowe połączenie tych kolekcji daje bardzo spójny i niebagatelny charakter, za każdym razem, kiedy stąpa się po parkiecie z kolekcji Convent, uśmiech automatycznie rysuje się na twarzy.

Chapel Parish Origineel – zestaw podłóg Parish łączy naturalne bogactwo prawdziwego drewna z jego aksamitną powierzchnią, którą bez trudu można wyczuć pod stopami. Specjalny proces szczotkowania podkreśla strukturę deki, a jednocześnie pozwala uzyskać przyjemnie delikatne w dotyku podłogi. Dzięki stosowaniu specjalnych metod produkcji, podłoga zyskuje głębię i mocny charakter.

Chapel Monastery – Exclusive – fundamentem serii Chapel Monastery są wybitnie szerokie deski podłogowe, które oddają skalę wnętrza, do jakich zostały stworzone. Rozmiar i styl elementów czynią tę kolekcję idealnym rozwiązaniem do dużych, otwartych przestrzeni. Seria jest dostępna w 10 kolorach, zarówno w wersji postarzanej, jak i bez celowych uszkodzeń. Deski mają do 38 cm szerokości i mają od 3 do 5 metrów długości.

Chapel Abbey Origineel – kolekcję tworzą małe elementy wykonane z drewna, które zostało przecięte w poprzek włókien i przyklejone do sklejki dając efekt kostki brukowej. W ten sposób udało się stworzyć naprawdę jedyną w swoim rodzaju podłogę. Kolekcja jest dostępna w wersji warstwowej Abbey In Between 20 mm – dębowe panele podłogowe bez mikrofazy w jednym formacie 70 x 700 mm w klasie Prime. W 8 kolorach do wyboru.

Chapel Priory – to wąskie deski z najwyższej klasyfikacji jakości drewna (selekcja Prime), które nie posiadają mikrofazy. Oznacza to, że połączenia krawędzi desek są właściwie niewidoczne, a podłoga tworzy wrażenie, że została stworzona z jednego kawałka drewna. Piękne i wytrzymałe jednocześnie. Kolekcja dostępna jest w 8 kolorach, w wersji warstwowej Priory In Between 15 mm – dębowe elementy podłogowe bez mikrofazy w klasie Prime. Dostępna w postaci klasycznego parkietu, klepki francuskiej lub klepki węgierskiej.

Masz pytania? Zadzwoń: 605 400 707
Wyślij wiadomość