ul. Połczyńska 94, Warszawa Pon-Pt. 10:00-18:00 | Sob. 10:00-14:00

Ogólne warunki gwarancji podłóg drewnianych

 1. Podłoga drewniana może być użytkowana tylko w obuwiu nieniszczącym mechanicznie, bez piasku i ostrych krawędzi. Piasek działa jak papier ścierny. Lakier jest elementem eksploatacyjnym i jego trwałość zależy od prawidłowej pielęgnacji i sposobu użytkowania. W zależności od stopnia zużycia podlega on ciągłemu uzupełnianiu środkami pielęgnacyjnymi przez osoby utrzymujące czystość. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych przetarć zarysowań.
 2. Przed wejściami na parkiet powinny być umieszczone wycieraczki na całą szerokość korytarza w celu przechwytywania mokrego błota, brudu i piasku.
 3. Usuwanie kurzu z podłóg powinno być wykonywane lekko wilgotna ścierką z dodatkiem płynu pielęgnacyjnego. Podłogę należy sprzątać na sucho lub w miarę potrzeb na mokro nie używając dużej ilości wody, a tylko mocno wykręconą szmatę. Po sprzątaniu podłogi- nie mogą pozostawać na niej mokre ślady. Wszelkie uszkodzenia bądź zaplamienia podłogi spowodowaniem wylaniem wody i innych płynów lub działaniem wilgoci nie stanowią podstaw reklamacji.
 4. Ze względu na dążenie drewna podłogowego do zachowania równowagi higroskopijnej z otaczającym powietrzem wilgotność powietrza powinna być w przedziale 45-60% a temperatura w przedziale 18-22 °C. Dla zapewnienia tych warunków w pomieszczeniach podłogowych – w okresie zimowym można stosować nawilżacze. Ze względu na brak możliwości kontroli środowiska pomieszczeń podłogowych przez naszą firmę, gwarancja obejmuje tylko użytkowanie drewna w granicach obowiązującej normy PN-EN 13 226,PN-EN 13 228. Przesuszenia lub zawilgocenia drewna wykraczające poza tę normę i naturalna praca drewna w granicach normy nie mogą być przedmiotem reklamacji.
 5. Wszystkie meble i urządzenia umieszczone na podłodze -powinny być podklejone podkładkami filcowymi.
 6. Do foteli na rolkach należy stosować kółka miękkie tzw. rolki gumowe i biurowe przeźroczyste maty podkładowe ROLL-STOP.
 7. Pielęgnacje lakieru, pod rygorem utraty gwarancji, należy przeprowadzać tylko z zastosowaniem środków wskazanych przez wykonawcę lub producenta podłóg. Nie wolno stosować standardowych past lub środków pielęgnacyjnych na bazie silikonu.
 8. Zaleca się przynajmniej raz na 6-miesięcy przeprowadzić pielęgnację maszyną do polerowania parkietu.
 9. Nigdy nie należy przykrywać parkietu folią lub materiałem nie przepuszczalnym dla powietrza. W razie konieczności – najlepiej stosować tekturę lub karton.
 10. Nie wolno pozostawić pomieszczenia podłogowego bez jego systematycznego wietrzenia.
 11. Drewno jako materiał naturalny może ulegać zmianom kolorystycznym, pod wpływem promieni UV (może jaśnieć lub ciemnieć).
 12. Nieprzestrzeganie powyższych zaleceń powoduje utratę gwarancji na materiał i usługę.
  Gwarancja wykonawcy traci moc jeśli jakiekolwiek wady nie zastały zgłoszone przez klienta niezwłocznie (najdalej w ciągu 7 dni) od daty wykonania podłogi.

Masz pytania? Zadzwoń: 605 400 707
Wyślij wiadomość