ul. Połczyńska 94, Warszawa Pon-Pt. 10:00-18:00 | Sob. 10:00-14:00

Podłogi drewniane, a ogrzewanie podłogowe

Drewno lite na ogrzewaniu podłogowym nie spełnia swojego zadania gdyż stwarza zbyt duży opór cieplny, co obniża skuteczność i ekonomiczność ogrzewania. Ponadto standardowe deszczułki są zbyt duże i kurczące się drewno powoduje powstawanie dużych szczelin między nimi. W przypadku ogrzewanej podłogi zazwyczaj stosuje się deski warstwowe, które pozwalają na pracę drewna, ich przekrój jest na tyle cienki, że nie blokuje przepływu ciepła. Popularne jest stosowanie sosny jako warstwy spodniej gdyż ten gatunek stosunkowo dobrze reaguje na podwyższoną temperaturę. W przypadku parkietu stosuje się gotowe posadzki warstwowe o lamelkach, w których poszczególne warstwy słojów są ułożone względem siebie prostopadle. Taka konstrukcja ogranicza skurcz całego elementu i powstawanie przerw między klepkami, nawet jeśli mają one duże rozmiary.

Wygrzewanie posadzki:

    • ma na celu związanie podłoża, odparowanie wody,
    • sukcesywnie podnosimy temperaturę o 5 stopni dziennie, aż osiągnie się max. temp. 27 stopni,
    • następnie obniżamy temperaturę do 25 stopni i utrzymujemy ją przez okres 14 dni,
    • redukujemy temperaturę o 5 stopni dziennie do momentu gdy warstwa wierzchnia posadzki osiągnie temperaturę 15-18 stopni ( odpowiada to około 24 stopniom pracy systemu grzewczego), a względna wilgotność spadnie do 55%,
    • cały proces wygrzewania posadzki trwa ok. 21 dni i trzeba go przeprowadzić bezpośredni przed ułożeniem podłogi drewnianej.

Masz pytania? Zadzwoń: 605 400 707
Wyślij wiadomość